TapTapSee – vyfoť a poslouchej

Aplikace, kterou vám dnes představím se jistě bude hodit každému, protože může v mnoha případech s dobrým výsledkem odstranit jednu z bariér nevidomých.

Našmátrali jste na stole něco a nevíte co to je? Nějaká krabička s něčím, ale co to jen může být? Nejen pro tyto případy vám může být nápomocna aplikace TapTapSee.

Jak aplikace funguje a k čemu slouží?

Aplikace TapTapSee jednoduše vyfotí to, na co je namířený fotoaparát vašeho i zařízení. Fotografii odešle na server, kde dojde k rozpoznání vámi nafoceného předmětu či předmětů a následně vám TapTapSee obrázek popíše. Stačí tedy namířit fotoaparát na předmět, který chcete popsat, poklepat na tlačítko Camera a chvíli vyčkat. Aplikace i přesto, že je v Angličtině, výsledek ohlásí Česky, takže ani méně znalí Angličtiny se nemusejí obávat, že budou muset sahat po slovníku.

Na čem běží

Aplikace TapTapSee je kompatibilní se zařízeními iPhone, iPod touch a iPad a iOSem ve verzi 7.0 nebo novějším.

Cena

Aplikace jako taková je zdarma, nicméně pro možnost s ní pracovat je nutné zakoupit si některý z balíčků. Po první instalaci aplikace máte k dispozici 100 obrázků zdarma. Po vyčerpání máte k dispozici tyto možnosti.

  • 50 obrázků za 4.99€
  • 100 obrázků za 7.99€
  • 1 měsíc neomezený počet obrázků 9.99€
  • 3 měsíce neomezený počet obrázků 24.99€

Poslední dvě možnosti jsou paušální, můžete si nechat rozpoznat neomezený počet obrázků, nicméně toto doporučuji těm uživatelům, kteřý vědí, že se jim to opravdu vyplatí, protože od doby zakoupení běží časový limit a pokud nevyfotografujete za 3 měsíce nic, paušál propadne bez jakéhokoli využití.

Popis prostředí

Po instalaci aplikace je nutné odsouhlasit licenční podmínky. To provedete poklepáním na tlačítko Accept. Následně se zobrazí hlavní okno aplikace. To vypadá takto.

  • repead – zopakuje naposledy vyfotografovaný obrázek
  • library – zde si můžete nechat popsat obrázky z vaší knihovny fotoaparátu
  • share – tímto tlačítkem můžete uložit a nebo sdílet posledně rozpoznaný obrázek
  • about – informace o aplikaci plus nákup balíčků či paušálního tarifu, je zde také přepínač pro povolení zvuku při fokusu na předmět a pro použití blesku
  • camera – toto tlačítko slouží k vyfotografování toho, co je pod fotoaparátem.

Vpravo od tohoto tlačítka se v případě, že jste aplikaci již někdy použili zobrazí popis posledně rozpoznaného obrázku.

Mé osobní zkušenosti

Aplikaci TapTapSee používám již od jejího uvolnění na AppStore a jsem s ní opravdu velmi spokojený. V devíti případech z deseti byl výsledek vždy naprosto přesný. Po instalaci je automaticky nastavený přepínač pro povolení zvuku zapnutý, takže jakmile se předmět dostane pod fotoaparát, aplikace vám to krátkým pípnutím oznámí. V minulých dnech jsem aplikaci podrobil velmi náročným testům a dokázala rozeznat i polévku nalitou v bílé misce, nakrájené maso ve strouhance na bílém talíři, západ slunce, černou mikrovlnou troubu, MacBook, iMac a další.

POZOR!

Jak jsem již zmínil, aplikace má licenční podmínky, kterými je nutné se řídit. Mezi tu nejdůležitější podmínku patří pravidlo, že nesmíte fotografovat pohoršující (erotické a podobné) předměty, jinak vám aplikace přestane fungovat. Také nesmíte přetěžovat servery unáhleným testováním funkčnosti aplikace, sankce je totožná s předešlým upozorněním. Pokud tedy nebudete posílat obrázek za obrázkem, ale budete mezi jednotlivými snímky dodržovat určitý časový odstup, tak bude jistě vše v nejlepším pořádku. V mém případě to bylo mezi dvěma až desíti minutami mezi snímky.

Odkaz na iTunes Store

TabTabSee

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>