Sub TTS aneb nebuďte závislí na dabování

Znáte z windows přehrávač KM player, který umí předčítat titulky k filmům pomocí TTS a rádi by jste měli tuto funkci i v macu? Po dlouhém googlování a pátrání jsem narazil na utilitku, která umí přesně tohle. Utilitka se jmenuje SubTTS a v tomto krátkém textu vám ji popíšu a vysvětlím jak funguje.

Instalace je jednoduchá

Stáhněte tento soubor z dropboxu, rozbalte jej a standardní cestou jej nainstalujte do složky aplikace.

Po spuštění se SubTTS usídlí v řádku nabídek. Odtud se dá spouštět a vypínat předčítání titulků, ukončit aplikace či otevřít systémové předvolby pro nastavení hlasu.

>A jak to celé tedy spustit?

Pokud chcete SubTTs nechat číst titulky k filmu, musí být film a soubory s titulky, většinou s příponou .srt v jedné složce a musí mít stejné jméno. Takže pokud se film jmenuje dejme tomu apple.avi, musí se soubor s titulky jmenovat apple.srt.

Vývojář uvádí, že by měla aplikace umět spolupracovat s quicktime a vlc, já zatím zkoušel jen vlc, neboť je to můj primární přehrávač na prakticky všechna média.

Takže stačí, když film otevřeme ve vlc, přejdeme do řádku nabídek, otevřeme subtts a potvrdíme volbu start speaking. V ten moment se přesuneme zpět do vlc a titulky jsou čteny.

Na závěr jedna rada

Než si začnete pouštět filmy s titulky, přejděte ještě do předvoleb systému, sekce diktování a řeč a nastavte si rychlost systémového hlasu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>