iOs 11 public beta je venku, co nového v přístupnosti?

Dnes se krátce podíváme na viditelné změny v přístupnosti připravovaného iOsu ve verzi 11.

První věc, které si ihned všimneme je tlačítko zobrazit oznámení na uzamčené obrazovce. Toto tlačítko slouží k přečtení / zobrazení zmeškaných starších oznámení. Funkce je plně přístupná.

Dále máme změnu v ohlašování nepřečtených emailů, zpráv a aktualizací v Appstore, k Appstore se dostaneme dále. Nepřečtené zprávy, emaily a další oznámení jsou čtena nejprve číslem, tj počet nepřečtených a pak čeho se nepřečtené oznámení týká, např jeden (ano, opravdu řekne slovíčko jeden) nepřečtený email, jedna nepřečtená zpráva, jedna dostupná aktualizace atd.

Appstore byl kompletně přepracován, na hlavní stránce se ukazují nové záložky a to dnes, hry, aplikace, aktualizace a hledat, vše je krásně přístupné. Velkým plusem je, že při zobrazení aktualizací již není nutné pro novinky v aplikacích rozklikávat název aplikace, jejíž novinky nás zajímají.

Ve Voiceoveru je nyní možné měnit výšku hlasu, což je velmi dobrá věc.

Ovládací centrum je plně přístupné a obsahuje i nové položky, z nichž nejdůležitější je tlačítko pro aktivaci / deaktivaci mobilních dat.

Mezi očekávané novinky patří také rozpoznávání obrázků a následné prozrazení obsahu obrázku Voiceoverem, zatím jsem však na žádný obrázek nenarazil, tato funkce však bude-li spolehlivě fungovat, přinese doslova revoluci. Mělo by jít rozpoznávat nejen objekty, ale také texty a obličeje lidí.

Tolik zatím mé postřehy z iOs 11 public beta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>